Kolejny Blog oparty o WordPress

Kolejny Blog oparty o WordPress

No w końcu postawiłem sobie bloga na najnowszym ➡ WordPress-ie, ciężko dobrać darmowy szablon ale może na coś się skuszę 😉 Nie chce mi się budować templatek od nowa, a programowanie PHP z WP jest dla mnie zagmatwane mimo, że mam tego tak mało, trzeba w tym siedzieć aby ogarnąć szablon od ręki a ja mam swój inny ulubiony CMS w którym zarządzanie treścią jest podobnie proste do wy-klikania i napisania dla użytkownika, jeżeli oczywiście znasz podstawy HTML, CSS, JS, PHP oraz MySQL-a i wszystko wcześniej ładnie zaimplementujesz, takie zagadnienia z kwalifikacji EE.09 czy E.14, którą można zdobyć 😉

Profesjonalista z WordPress-em zrobi co zechce, ale WordPress jest fajny dla amatorów jak pragną szybko udostępniać swoje treści w internecie, gotowe szablony w wersjach PRO (premium) oferują większość najważniejszych funkcjonalności i responsywnych styli CSS, wszystko prze-klikasz, zmienisz kolory, podmienisz zdjęcia, wstawisz logo, treści, strony statycznie, blog a nawet sklep ➡ WooCommerce. Usługodawcy (firmy hostingowe) w swoich usługach oferują automatyczną instalację WordPress, trzeba sobie tylko wykupić serwer, bo wiemy, że strona internetowa składa się z domeny (www.) i serwera czyli miejsca na pliki, bazy danych i pocztę e-mail. Polecam hosting ➡ CyberFolks.

Na początku wystarczy wykupić sobie hosting i dostaniemy domenę (adres www) od usługodawcy np. username.zkdl1.com oczywiście może sobie kupić swoją domenę www.blogmann.pl (o ile jest taka wolna) najlepiej u tego samego usługodawcy i płacimy co raku za jednym razem za domenę i hosting. Dla większego bezpieczeństwa warto też wykupić certyfikat SSL i szyfrować połączenie z naszą stroną www. Do zarządzania mamy taki specjalny panel serwera hostingowego o nazwie CPanel gdzie wszystkie ustawienia wy-kilkamy.

Domeny i hosting CyberFolks

WordPress jako bardzo popularny web-owy silnik CMS jest podatny na zagrożenia i trzeba dbać o aktualizacje samego WordPress-a, szablonów oraz wtyczek. Więc gdy decydujemy się na zmiany programistyczne w naszym szablonie musimy uważać na aktualizacje aby sobie nie nadpisać poprawek, chyba, że robimy to w ramach panelu np. własny CSS. Ja wprowadzam tylko aktualizacje do szablonu (kodu PHP) gdy potrzebuje ukryć lub wyświetlić jakieś konkretne dane z bazy danych bo tam siedzą nasze treści, nasz napisany kontent strony i w razie aktualizacji muszę te zmiany na nowo wprowadzić po jej zakończeniu.

Sumując, czasami niby nic a tu nagle chciał bym się podzielić jakimś ciekawym moim zdaniem rozwiązaniem informatycznym i nie tylko, dlatego blog i czemu nie na silniku WordPress-a 🙂 Ze mnie to taki konstruktor łamane przez developer, lubię budować, tworzyć i wykorzystywać różne technologie, a kto wie, może komuś przysłowiowo ułatwię życie. Prowadzę firmę z zakresu usług informatycznych, także służę pomocą i wsparciem a przy okazji czymś się podzielę, jakimś patentem czy rozwiązaniem. Teraz tylko kilka poprawek, modów, zmian, aktualizacji i będę leciał sobie na luzie z Blog-iem jak coś wpadnie do głowy 🙂

Pozdrawiam, Grzegorz

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.